jak poradzić sobie z bólem pleców?

jak poradzić sobie z bólem pleców? rady od tvo

Kilka kroków i porad, pozwalających zlokalizować źródło bólu pleców i skutecznie go wyeliminować.

Promieniujący, trudny do zlokalizowania ból dolnego odcinka pleców spędza sen z powiek ludziom na całym świecie. Męczy nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Podejmij skuteczną walkę! Jak? Lokalizując jego źródło, minimalizując ból (np. za pomocą opaski Instalife) i eliminując problem, a nie jedynie maskując (jak robią to środki i maści przeciwbólowe).

Ucisk, promieniujący ból, rwa kulszowa?

Największym problemem w dolegliwościach bólowych dolnego odcinka pleców jest trudność w zlokalizowaniu źródła bólu. Bywa nieregularny, irytujący, czasami zaledwie ćmiący, czasami wprost nie do zniesienia. Jeśli znasz uczucie ucisku, mrowienia, często nie możesz wytrzymać w jednej pozycji, to musisz zastosować kilka prostych porad:

  1. Rozluźnij się!

Jak? Stosując proste ćwiczenia rozluźniające np. zgodnie ze stosowaną przez lekarzy i rehabilitantów metodą McKenziego. Wystarczy kilka sesji po 2-3 minuty leżenia na brzuchu, z rękami wzdłuż tułowia. Rozluźnij się, jak tylko najlepiej potrafisz. Ta pozycja wbrew stereotypom jest absolutnie bezpieczna i zdrowa! Kręgosłup znajduje się wtedy w swoim naturalnym i najbardziej pożądanym ułożeniu (tzw. lordoza). Nie przejmuj się uczuciem odrętwienia, kładź się powoli i postaraj wytrzymać.

Instalife+ opaska akupresurowa tvo

  1. Lokalizuj

Ból już po kilku powtórzeniach (optymalnie 5-6 razy dziennie) zaczyna się przemieszczać (z dołu ku górze) i stopniowo skupia w miejscu, z którego pochodzi np. w kręgosłupie lędźwiowym. Dzięki temu łatwiej z nim walczyć.

  1. Podejmij walkę z bólem pleców

Ludzie stosują różne nazwy. Ból kręgosłupa lędźwiowego, z promieniującym bólem do łydki i uda. Rwa kulszowa. Ból pośladka. Przyczyna jest na ogół jedna. To ucisk na unerwienie, które prowadzi wzdłuż kręgosłupa, przez udo aż do łydki. Musisz pamiętać, że np. boląca łydka niekoniecznie jest związana z kontuzją samej łydki, a może pochodzić od promieniującego bólu pleców, który zaczyna się przez siedzący tryb życia, jazdę autem, złą pozycję siedzącą (garbienie się). Skup się na dokładnej lokalizacji, a dopiero potem za pomocą lekkich ćwiczeń i skutecznej pomocy opaski (Instalife), która pozwoli stopniowo eliminować nieprzyjemne uczucie ucisku, pozbądź się problemu.

  1. Pozostań aktywny!

Wyłączanie aktywnego trybu życia to często naturalna odpowiedź na ból. I duży błąd. W trakcie walki z bólem dolnego odcinka pleców lekka aktywność jest wskazana od samego początku. Aby podnieść komfort ćwiczeń, można zastosować opaskę akupresurową (Instalife).

InstaLife+ opaska akupresurowa tvo opinie

Czym jest opaska akupresurowa?

Nie należy jej mylić ze sportowymi opaskami kompresyjnymi. Instalife to rodzaj opaski, który wykorzystuje akupresurę, czyli chińską medycynę naturalną, polegającą na ucisku i masażu odpowiednich punktów na ciele. A jej działanie jest skuteczne, sprawdzone i zupełnie bezpieczne.

Kto powinien ją stosować?

Każdy, komu zależy na pozbyciu się uczucia odrętwienia i ucisku w łydce, na udzie, pośladku i dolnej części kręgosłupa (lędźwie). Włączenie jej do swojego programu walki z bólem, przyspieszy proces leczenia i pozwoli pozbyć się grymasu bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj